Przygotowanie do malowania należy rozpocząć jeszcze przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, najlepiej pod koniec lata. Optymalna temperatura do szybkiego schnięcia preparatu mieści się w przedziale od 10 do 25 stopni Celsjusza. Nie każda farba nadaje się jednak do malowania grzejników, dlatego warto sięgnąć po produkt Hammerite Do Kaloryferów. Jest to wodny produkt, charakteryzujący się niskim poziomem zapachu, co czyni go idealnym do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Co więcej, skutecznie zabezpiecza powierzchnię grzejnika przed korozją.
Proces przygotowania grzejnika do malowania rozpoczynamy od usunięcia luźnych fragmentów poprzednich powłok farby. Należy także dokładnie odtłuścić i oczyścić powierzchnię z zabrudzeń. Jeśli grzejnik był już wcześniej malowany, należy przemyć go czystą wodą z dodatkiem detergentu. W przypadku niepomalowanych grzejników, zabrudzenia usuwamy przy użyciu Rozpuszczalnika Hammerite, a następnie pozostawiamy do wyschnięcia. Jeśli mamy do czynienia z instalacją aluminiową, miedzianą lub z PCV, konieczne jest zmatowienie powierzchni papierem ściernym, usunięcie powstałego pyłu i kurzu, a następnie dokładne oczyszczenie wodą z dodatkiem detergentu.
Po przygotowaniu powierzchni, otwieramy puszkę farby Hammerite Do Kaloryferów. Przed rozpoczęciem malowania należy powoli i dokładnie wymieszać zawartość puszki, bez rozcieńczania jej wodą. Następnie można przystąpić do nakładania farby. Zaleca się nałożenie dwóch warstw preparatu (drugą po 6 godzinach), upewniając się, że pokrywają one całą powierzchnię metalu, łącznie z krawędziami i narożnikami. Dzięki szybkoschnącej formule preparatu Hammerite Do Kaloryferów, można nałożyć dwie warstwy farby w ciągu jednego dnia. Ponadto, preparat doskonale zabezpiecza grzejnik przed rdzą, tworząc trwałą i śnieżnobiałą powłokę. Po zakończeniu malowania narzędzia należy umyć wodą.
Dzięki tym działaniom, zabezpieczony grzejnik będzie nie tylko pięknie wyglądał, ale również zachowa swoją estetykę przez wiele lat.